خانه / کود کشاورزی / کود اوره / کارخانه بهترین کود اوره درخت گردو

کارخانه بهترین کود اوره درخت گردو

کود اوره درخت گردو چیست؟ کود اوره یا به عبارتی carbamide از یک ترکیب ارگانیک با فرمول شیمیایی NH2COONH4  تشکیل شده است. کود اوره اسیدی و قلیایی نیست و حلالیت زیادی در آب دارد. این کود غیر سمی است و کاربرد زیادی در صنعت دارد. کود اوره به عنوان مهمترین مواد اولیه در صنایع شیمیایی به شمار می رود.

کود اوره درخت گردو

 کود اوره درخت گردو یکی از کود های پرمصرف و ارزان در بین کود های موجود در بازار است. کود اوره بسیار برای درخت گردو مناسب است زیرا این کود دارای نیتروژن است و میتوان با استفاده از کود اوره درخت گردو، بخشی از نیتروژن مورد نیاز درخت گردو را تامین کرد. حلالیت کود اوره به کارخانه ها کمک می کنند تا بتوانند محصولاتی همچون اسپری های که حاوی کود های اوره هستند را در کنار تولید کود های اوره معمولی، تولید کنند. 

کود اوره درخت گردو

کارخانه های زیادی در تولید کود اوره فعالیت می کنند. اگر کارخانه های که در ماهشهر و عسلویه فعالیت می کنند را در نظر نگیریم سه کارخانه بزرگ در تولید کود اوره که در ایران فعالیت می کنند عبارتند از:

  1. پتروشیمی شیراز با تولید بیش از ۱ میلیون تن
  2. پتروشیمی کرمانشاه با تولید بیش از ۷۰۰ هزار تن
  3. پتروشیمی خراسان با تولید بیش از ۵۹۹ هزار تن، 

که این سه کارخانه در تولید کود اوره به ترتیب در  جایگاه اول تا سوم هستند. 

کود اوره

فاکتور های انتخاب کود اوره درخت گردو 

برای خرید و انتخاب کود اوره باید ویژگی های فیزیکی کود اوره را به خوبی بشناسید. برخی از این ویژگی ها به صورت زیر است:

فرمول کود اوره
  1. رنگ کود اوره: کود اوره با رنگ های مختلف قهوه ای روشن، زرد روشن و سفید شفاف در بازار  وجود دارد. کود اوره معمولا شفاف است و به صورت مایع و جامد ( به شکل کروی ) وجود دارد. 
  2. بو کود اوره: کود اوره معمولا بو ندارد و اگر نمونه ای خریداری کردید که کمی بو می داد این کود دارای آمونیاک بیشتری است و بوی کود از آمونیاک موجود در آن است.
  3. چگالی کود اوره: چگالی این ماده معدنی ۳۳/۱ گرم بر سانتی متر مربع است.
  4. انحلال پذیری کود اوره: اوره حلالیت زیادی در آب دارد. نسبت حلالیت کود اوره ۱۱۹ گرم در هر ۱۰۰ گرم آب در دمای ۲۵ درجه سانتی گراد یا ۷۷ درجه فارنهایت است.
  5. تجزیه: کود اوره در دمای ۷/۱۳۲ درجه سانتی گراد یا ۸/۲۷۰  درجه فارنهایت به  آمونیاک و دی اکسید کربن تجزیه می شود و اگر کود اوره را بسوزانید کمی اکسید نیتروژن آزاد می شود. 
کود اوره گرانول

صادرکنندگان انواع کود اوره درخت گردو

در کشور های مانند روسیه با تولید ۶/۱ میلیارد تن، قطر با تولید ۴/۱ میلیارد تن، مصر ۱/۱ میلیارد تن و عربستان با ۹۷۴ میلیون تن تولیدات کود اوره در جهان رتبه اول تا چهارم را دارند.  تولیدات زیاد کود اوره،  این کشور ها را تبدیل به بزرگترین صادرکننده کود اوره در جهان کرده است. میزان سهم صادرات کود اوره در بازار جهانی بیش از ۱۲ میلیارد دلار است.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
واحد فروش
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09129732636
آدرس کانال: elisakod_ir@
آدرس صفحه: elisakod.ir@
پست الکترونیکی: elisakodir@gmail.com

مطلب پیشنهادی

توزیع اسید هیومیک عمده پودری

استفاده از محصولات ارگانیک در سال های اخیر افزایش چشمگیری داشته است. یکی از کودهای بسیار با ارزش و پرکاربرد ارگانیک، اسید هیومیک عمده می باشد که در افزایش بهره وری و باردهی محصولات کشاورزی، حاصلخیزی خاک و بهبود خصوصیات فیزیکی و شیمیایی خاک نقش بسیار مهمی را ایفا می کند.

تاپ سم