کارخانه بهترین کود اوره درخت گردو

کود اوره درخت گردو چیست؟ کود اوره یا به عبارتی carbamide از یک ترکیب ارگانیک با فرمول شیمیایی NH2COONH4  تشکیل شده است. کود اوره اسیدی و قلیایی نیست و حلالیت زیادی در آب دارد. این کود غیر سمی است و کاربرد زیادی در صنعت دارد. کود اوره به عنوان مهمترین مواد اولیه در صنایع شیمیایی به شمار می رود.

کود اوره درخت گردو

 کود اوره درخت گردو یکی از کود های پرمصرف و ارزان در بین کود های موجود در بازار است. کود اوره بسیار برای درخت گردو مناسب است زیرا این کود دارای نیتروژن است و میتوان با استفاده از کود اوره درخت گردو، بخشی از نیتروژن مورد نیاز درخت گردو را تامین کرد. حلالیت کود اوره به کارخانه ها کمک می کنند تا بتوانند محصولاتی همچون اسپری های که حاوی کود های اوره هستند را در کنار تولید کود های اوره معمولی، تولید کنند. 

کود اوره درخت گردو

کارخانه های زیادی در تولید کود اوره فعالیت می کنند. اگر کارخانه های که در ماهشهر و عسلویه فعالیت می کنند را در نظر نگیریم سه کارخانه بزرگ در تولید کود اوره که در ایران فعالیت می کنند عبارتند از:

  1. پتروشیمی شیراز با تولید بیش از 1 میلیون تن
  2. پتروشیمی کرمانشاه با تولید بیش از 700 هزار تن
  3. پتروشیمی خراسان با تولید بیش از 599 هزار تن، 

که این سه کارخانه در تولید کود اوره به ترتیب در  جایگاه اول تا سوم هستند. 

کود اوره

فاکتور های انتخاب کود اوره درخت گردو 

برای خرید و انتخاب کود اوره باید ویژگی های فیزیکی کود اوره را به خوبی بشناسید. برخی از این ویژگی ها به صورت زیر است:

فرمول کود اوره
  1. رنگ کود اوره: کود اوره با رنگ های مختلف قهوه ای روشن، زرد روشن و سفید شفاف در بازار  وجود دارد. کود اوره معمولا شفاف است و به صورت مایع و جامد ( به شکل کروی ) وجود دارد. 
  2. بو کود اوره: کود اوره معمولا بو ندارد و اگر نمونه ای خریداری کردید که کمی بو می داد این کود دارای آمونیاک بیشتری است و بوی کود از آمونیاک موجود در آن است.
  3. چگالی کود اوره: چگالی این ماده معدنی 33/1 گرم بر سانتی متر مربع است.
  4. انحلال پذیری کود اوره: اوره حلالیت زیادی در آب دارد. نسبت حلالیت کود اوره 119 گرم در هر 100 گرم آب در دمای 25 درجه سانتی گراد یا 77 درجه فارنهایت است.
  5. تجزیه: کود اوره در دمای 7/132 درجه سانتی گراد یا 8/270  درجه فارنهایت به  آمونیاک و دی اکسید کربن تجزیه می شود و اگر کود اوره را بسوزانید کمی اکسید نیتروژن آزاد می شود. 
کود اوره گرانول

صادرکنندگان انواع کود اوره درخت گردو

در کشور های مانند روسیه با تولید 6/1 میلیارد تن، قطر با تولید 4/1 میلیارد تن، مصر 1/1 میلیارد تن و عربستان با 974 میلیون تن تولیدات کود اوره در جهان رتبه اول تا چهارم را دارند.  تولیدات زیاد کود اوره،  این کشور ها را تبدیل به بزرگترین صادرکننده کود اوره در جهان کرده است. میزان سهم صادرات کود اوره در بازار جهانی بیش از 12 میلیارد دلار است.

Rate this post

Originally posted 2020-08-19 21:45:16.

بیشتر بخوانیم  فروشگاه اسید بوریک پودری کشاورزی
2

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما