قیمت خرید و فروش سولفات آمونیوم گرانوله داخلی و صادراتی

فروش سولفات آمونیوم گرانوله با قیمت عمده صرفاً توسط نمایندگان رسمی کارخانجات تولیدکننده آن همچون الیساکود صورت میپذیرد. این کارخانه ها شامل پتروشیمی ارومیه، بادرام یزد، معین کانسار مشهد، آرمان شیمی مرودشت و … می باشند.

این کود در بازار داخلی با قیمت بین 10800 الی 12500 به ازای هر کیلو درب کارخانه توزیع میشود. در بین تولیدکنندگان آرمان شیمی مرودشت پائین ترین قیمت، بادرام یزد مرغوبترین محصول و پتروشیمی ارومیه بالاترین تنوع را دارد. 

تعریف سولفات آمونیوم گرانوله (Granular Ammonium Sulfate)

سولفات آمونیوم گرانوله  یک نمک معدنی و غیر آلی برای تولید انواع کودهای کشاورزی می باشد که در مزارع، باغات و شالیزارها جهت بهبود رشد، نمو و باروری گیاهان و درختان کاربرد دارد.

کود سولفات آمونیوم گرانوله با محلولیت بالا و قابلیت پخش سریع ، یکی از پرکاربردترین و پرمصرف ترین کودهای کشاورزی میباشد.

فروش سولفات آمونیوم گرانوله

این کود با فرمول شیمیایی از 21 درصد نیتروژن و 24 درصد گوگرد یا سولفات تشکیل شده است.

نیتروژن اصلی ترین بخش خاک میباشد و عامل مهمی در رشد بخشهای مختلف گیاهان است،  این کود که بیست و یک درصد نیتروژن آن به شکل آمونیوم تامین شده است و بیست و چهار درصد آن به شکل سولفات است ، به دلیل داشتن همزمان گوگرد و نیتروژن در بهبود رشد و باروری گیاهان و جذب سایر عناصر خاک مانند منگنز، آهن و سایر عناصر موثر، در رشد بهتر محصولات مفید واقع میشود.

شاخصه های مهم سولفات آمونیوم گرانوله

 • سولفات آمونیوم گرانوله همانطور که از نامش مشخص است به دلیل داشتن شکل ظاهری گرانوله ، آب و رطوبت را کندتر جذب میکند و کلوخه نمی شود و میتوان برای مدت زمان زیادی آن را در انبار نگهداری نمود.
 • حفظ شادابی گیاهان و جلوگیری از زرد شدن برگ درختان
 • افزایش کیفی رشد گیاهان و محصولات کشاورزی و تامین گوگرد و نیتروژن محصولات
 • نیتروژن مهمترین بخش تامین انرژی و پرمصرف ترین عنصر برای رشد گیاهان میباشد و بیشترین کاربرد را در محصولات کشاورزی دارد. کود سولفات آمونیوم گرانوله با تامین نیتروژن به شکل یون های آمونیوم و نیترات به گیاهان در سنتز و ساخت اسیدهای آمینه و پروتئین ها و همچنین جذب موثر عناصر دیگر کمک میکند. 
شاخصه های مهم سولفات آمونیوم گرانوله
 • به دلیل اینکه بخش نیتروژنی این کود به صورت یون آمونیوم است. نیتروژن قوی تر و با صرف انرژی کمتری جذب ریشه گیاهان می‌شود. همچنین نسبت به کودهای دیگر به میزان کمتری در خاک شسته میشود.(بر خلاف کودهای نیتراته، این کودها در برابر تبخیر و هدر رفتن ازت از مقاومت بالایی برخوردار هستند.)
 • سولفات موجود در سولفات آمونیوم، جذب گیاه می شود و گوگرد مورد نیاز گیاهان و درختان را تأمین می‌کند ، علاوه بر آن ، سولفات باعث اصلاح PH و کاهش خاک های قلیایی و آهکی نیز میشود.
بیشتر بخوانیم  سولفات آمونیوم شیراز | قیمت خرید و فروش | مصرف

از دیگر مزایای سولفات آمونیوم

 • سولفات آمونیوم سولفامون، فاقد فلزات سنگین می باشد به همین دلیل از قابلیت انحلال در آب بالایی برخوردار است و به عنوان علف کش و آفت کش نیزاستفاده میشود.( مخصوصا اگر به آب ترکیباتی مثل منیزیم، کلسیم و سدیم اضافه شود.)
 • همچنین این کود به دلیل سایز بندی یکنواخت دانه های جامد و سفید رنگ در وزن و حجم ، برای استفاده و مخلوط کردن همزمان با سایر کودها مانند کود اوره گزینه مناسبی میباشد.
 • این کود حتی اگر به صورت محلول هم استفاده شود در نازل پاشش ها مسدودیتی ایجاد نمی کند. چرا که به دلیل کیفیت بالا و دانه بندی مناسب ، قابلیت حل شدن در آب بالایی دارد.
 • این نوع کود نسبت به سایر کودهای شیمیایی مانند کود اوره اثرات تخریبی کمتری بر محیط زیست دارد. اوره باعث افزایش خاصیت قلیایی خاک می شود و به دلیل داشتن تحرک زیاد هنگام آبشویی سریع تر شسته شده و باعث ایجاد آلودگی در آبهای زیرزمینی می شودو اثرات مخرب زیست محیطی بر جای می گذارد.
از دیگر مزایای سولفات آمونیوم

 کود سولفات آمونیوم در کجاها تاثیرگذاری بیشتری دارد؟

این کود در بهبود رشد کیفی و قوی محصولات کشاورزی زیادی از جمله مرکبات، برنج، گندم، ذرت، پسته، سیب زمینی، یونجه، پنبه عملکرد موثرتری دارد.

(براساس نتایج تحقیقات و بررسی ها و مشاهدات عینی، استفاده از این کود در شالیزارها، تا 900 کیلوگرم در هکتار افزایش تولید داشته است.)

میزان مصرف و نحوه کود سولفات آمونیوم گرانول به چه صورت خواهد بود؟

نه تنها برای استفاده از این کود، بلکه برای استفاده از انواع کودهای مختلف برای رشد و تقویت خاک و محصولات کشاورزی یا افت کشی و یا موارد دیگر بهتر است از مهندسان و کارشناسان کشاورزی کمک بگیرید. ولی اگر یک اصول نزدیک به استاندارد را بخواهید در نظر داشته باشید:

 • در مزارع، پانصد کیلوگرم برای هر هکتار قبل از کشت محصولات
 • در باغات، در فصل بهار برای هر درخت یک کیلوگرم
 • در گلخانه ها برای هر بوته حدودا پانزده گرم، کود سولفات آمونیوم گرانوله مصرف میشود.
 کود سولفات آمونیوم در کجاها تاثیرگذاری بیشتری دارد؟

از این کود هم به صورت محلول در آب و هم به صورت پاششی میتوانید استفاده کنید. علاوه بر آن به دلیل بافت سفت و سخت دانه ها، به صورت پاشش در زمین و یا چالکود هم استفاده می‌شود. بعد از آبیاری و یا بارش باران به تدریج در طول چند روز یا هفته در دسترس گیاهان قرار بگیرد.

بیشتر بخوانیم  پخش کننده سولفات آمونیوم گلخانه عمده

فروش سولفات آمونیوم گرانوله صادراتی

فروش سولفات آمونیوم گرانوله

قیمت سولفات آمونیوم در عوامل مختلف میتواند متفاوت باشد مانند:

 • تغییرات دائمی قیمت انواع مواد شیمیایی در بازار و نرخ تورم
 • کیفیت پودر سولفات آمونیوم گرانوله 
 • میزان انحلال در آب
 • برند و شرکت تولید کننده 
 • میزان حجم بسته بندی 
 • و …

به همین دلایل نمیتوان قیمت دقیق و قطعی برای انواع سولفات آمونیوم گرانوله صادراتی در نظر گرفت.

 برای اطلاع از جزئیات قیمت فروش سولفات آمونیوم گرانوله و سفارش عمده و آنلاین با کارشناسان ما در ارتباط باشید. و این محصول را به صورت مستقیم و با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت خریداری کنید.

تولید سولفات آمونیوم صادراتی

فروش سولفات آمونیوم گرانوله

ایران یکی از برترین کشورهای تولید کننده کودهای کشاورزی است. که در حوزه تولید انواع کودهای کشاورزی و عرضه آن در بازار داخلی و صادر به بازارهای خارجی فعال است و رونق تولید زیادی دارد .

سولفات آمونیوم گرانوله یکی از این کودها می باشد. که به دلیل پرمصرف بودن نه تنها در حوزه کشاورزی بلکه در حوزه های مختلف صنعتی نیز تولید زیادی دارد. مانند صنایع تولید رنگ، تولید چسب، نساجی، تولید چرم  و … تولید زیادی دارد.

سولفات آمونیوم گرانوله از ۲۱% نیتروژن به شکل یون آمونیوم مثبت و ۲۴% سولفور به شکل آنیون سولفات متشکل است. بر اساس واکنش زیر (بر اساس واکنش اسیدی آمونیاک و اسید سولفوریک ) تولید می شود.

کودهای سولفات آمونیوم گرانوله معمولا در کیسه های 50 کیلوگرمی تولید و در بازار عرضه میشوند.

5/5 – (1 امتیاز)

Originally posted 2021-12-09 19:37:48.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما