خانه / کود کشاورزی / فروش ویژه کود نیترات پتاسیم گرانوله

فروش ویژه کود نیترات پتاسیم گرانوله

کود نیترات پتاسیم گرانوله (KNO3) نمکی است که هم می توان برای دستیابی به آن دست به دامن طبیعت شد و هم از طریق مخلوط مواد معدنی اقدام کرد. در این متن با ما همراه باشید تا در مورد روش های تولید این ماده شیمیایی پرکاربرد بیشتر آشنا شوید.

جهت تهیه کود نیترات پتاسیم مرغوب می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

نحوه تولید کود نیترات پتاسیم گرانوله

تولید کود نیترات پتاسیم به روش های متعددی انجام می شود. یکی از این روش ها مخلوط نمودن سولفات پتاسیم با نیترات کلسیم است. در این روش مقدار مشخصی از سولفات پتاسیم را با آب مخلوط و به همان مقدار نیترات کلسیم به آن اضافه می کنند. افزودن نیترات کلسیم به مخلوط در داخل راکتور انجام می شود. حرارت دادن حدود ۴ ساعت در داخل راکتور باعث می شود فرآورده نهایی واکنش که به نوعی واکنش جابجایی دوگانه در علم شیمی محسوب می شود، نیترات پتاسیم به همراه سولفات کلسیم باشد. سولفات کلسیم را می توان توسط فیلترینگ از نیترات پتاسیم جدا نمود.

البته کود نیترات پتاسیم گرانوله را می توان از طریق کود کبوتر و با روشی آسان تر نیز تولید نمود. در این روش مقدار مشخصی از کود کبوتر را در آب حل و محلول حاصل را یک ظرف در بسته می ریزند، سپس ظرف را جهت یخ بستن محلول درون آن در داخل فریزر به مدت ۲ ساعت قرار می دهند. در ادامه قالب کود شیمیایی یخ زده را بر روی پارچه ای که قابلیت نفوذ مناسب داشته باشد قرار می دهند و تا آب شدن کامل آن منتظر می مانند. توجه داشته باشید که این مرحله بایستی خود به خودی و بدون دخالت عواملی چون افزودن آب گرم برای ذوب شدن سریع تر یخ صورت گیرد چرا که افزودن آب گرم بلورهای کود شیمیایی که فرآورده واکنش است را حل و از بین می برد. در مرحله آخر بلورهای کود نیترات پتاسیم گرانوله را از روی پارچه جمع و تا خشک شدن کامل آن در محل گرمی قرار می دهند.

شرکت انواع کود نیترات پتاسیم گرانوله

شرکت کود نیترات پتاسیم ما بهترین کود شیمیایی مورد مصرف در صنعت کشاورزی را تولید می کند. علی رغم کاربردهای فراوان دیگر نیترات پتاسیم این ماده به سبب دارا بودن نیتروژن و پتاسیم می تواند نیاز انواع گیاهان به این عناصر برای رشد را تامین نماید. در مزارع و زمین های کشاورزی مصرف حداکثر ۳۰۰ کیلوگرم در هر هکتار پاسخگوی نیاز محصولات خواهد بود.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
واحد فروش
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09129732636
آدرس کانال: elisakod_ir@
آدرس صفحه: elisakod.ir@
پست الکترونیکی: elisakodir@gmail.com

مطلب پیشنهادی

قیمت گوگرد معدنی زرکوه و خرید عمده

سومین ماده مغذی موجود در خاک که به مقدار محدود یافت می شود و برای رشد گیاهان و تقریبا تمامی محصولات کشاورزی و باغداری لازم و ضروری است عنصر گوگرد است. گوگرد معدنی زرکوه یکی از کودهای با کیفیت و شناخته شده است که در بین کشاورزان و باغداران محبوبیت بالایی دارد. قیمت گوگرد معدنی زرکوه در مقایسه با کارایی بسیار زیادی که دارد بسیار به صرفه می باشد.

تاپ سم