خانه / سموم کشاورزی / فروش عمده سم مگس زیتون در قزوین

فروش عمده سم مگس زیتون در قزوین

مگس زیتون آفتی مخرب برای میوه زیتون در باغات آن در سراسر ایران ازجمله قزوین، زنجان، مازندران، گیلان، رشت، گلستان،کرمان، اهواز می باشد که میوه زیتون را ازبین می برد که با سم پاشی به موقع با سم مگس زیتون و استفاده از راههای بیولوژیک میتوان با این آفت خطرناک و مخرب مبارزه کرد و محصول زیتون را از آن در امان نگه داشت.

با اندکی جستجو می توان روشهایی را برای مبارزه با آن پیدا کرد. مبارزه بیولوژیکی و مبارزه شیمیایی راههای مفیدی برای ازبین بردن آن میباشد.

سم مگس زیتون

مگس میوه زیتون

اين اختصاصاً روي زيتون فعاليت دارد. اين آفت مگس كوچكي به طول ۵ ميلي‌مترمی باشد. سر آن زرد مايل به قرمز است. سطح بدن آن داراي موهاي زرد است. اين مگس داراي ۴ مرحله زندگي است. تخم، لارو، شفيره و حشره بالغ مراحل زندگی آن می باشد.بعد از تخم گذاری روی میوه، بوي خاصي از ميوه متصاعد مي‌شود. اینکار باعث می شود که مگس‌هاي ديگر روي آن ميوه تخم نگذارند.

چرخه زیستی

مگس زیتون پس از جفت گیری تخم خود را در زیر پوست زیتون می گذارد.در هر میوه یک یا دو تخم می گذارد. محل تخم گذاری روی زیتون بصورت فرورفته میشود. ۲ تا ۳ روز بعد از تخک گذاری تخمها بازمیشود. لارو شروع به تغذيه از گوشت ميوه زيتون مي‌كند. مسیر تغذیه آن بصورت یک تونل زیر پوست می باشد. لارو پس از طی دوره لاروی تبدیل به شفیره می شود. لارو در میوه سبز رنگ و سفت تبدیل به شفیره میشود. پس از رسیدن میوه شفیره خارج می شود. هر مگس ۵۰ تا ۴۰۰ تخم در طول زندگی خود میگذارد. دوره رشد و نمو لاروی تا بیست روز است. دوره شفیرگی ۸-۱۰روز می باشد. مگس بالغ ۲ ماه زندگی میکند. در شرایط مساعد ممکن است تا ۶ ماه نیز زندگی کند.

زیست گاه

شرایط آب و هوایی خنک برای مگس زیتون مناسب است. در دمای ۱۶ درجه غیر فعال می شود. بهترین دما برای مگس زیتون بین ۲۳ تا ۳۰ درجه سانتیگراد می باشد. دمای بالای ۳۵ درجه با تخم و لارو آن آسیب می زند. اما حتی در دمای ۳۷ درجه در صورت وجود آب و غذا زنده می ماند.

لارو وگس زیتون

خسارت مگس زیتون

خسارت این آفت مربوط به دوره لاروی می باشد. وجود چرخه لاروی در دوره سفت بودن زیتون و کوچک بودن تخم و لارو تشخیص آلودگی بسیار سخت می باشد.

لارو جهت تغذیه یک تونل در میوه زیتون ایجاد می کند.این تونل باعث ورود باکتری ها و قارچها می شود. وجود قارچها و باکتری ها درون میوه عامل گندیده گی میوه زیتون میشود. غیر قابل استفاده کردن زیتون و پائین آمد کیفت روغن زیتون آسیب این آفت هست. بعضاً باعث ریختن محصول زود تر از موعد می شود.

بررسی میزان خسارت

میوه های ریخته شده در باغ در فصل زمستان مورد بررسی قرار گیرد. علائم خسارت شامل:

  1. وجود لارو
  2. تونل لاروی
  3. پوسته شفیرگی
  4. گندیدگی در میوه ها

وجود علائم مذکور دلیل بر وجود حمله مگس در بهار و تابستان پیش رو خواهد بود.

میوه زیتون آلوده به آفت مگس زیتون

راههای مبارزه با مگس زیتون

مدیریت باغ: استفاده از روغن پاشی باغ ، هرس و حذ پاجوشها،آبیاری بموقع،کوددهی مناسب

روشهای زراعی و مکانیکی:برداشت کامل محصول،جمع آوری میوه های فاسد و ریخته شده در باغ،برداشت بموقع زیتون،پاشیدن کائولین بر روی

درختان،شخم پائیزه و زمستانه به مق حد اقل ۱۰ سانتیمتر

تله گذاری: استفاده از تله های فرمون، چسب زرد،تله مکفیل

سم پاشی و طعمه گذاری با استفاده از سموم کشاورزی

سم مبارزه با حشرات مالاتیون

بطور کلی مبارزه با مگس زیتون در دو روش جای میگیرد:

  • روش بیولوژیک
  • روش شیمیایی

در روش بیولوژیک که پیشتر اشاره شد با استفاده از تله ها یا چسب با مگس زیتون مبارزه میکنند. که البته نحوه اثر گذاری بسته به شرایط محیطی و تراکم آفت می باشد.

در روش شیمیایی با استفاده از جلب کننده ها مانند پروتئین هیدرولیزات بعنوان طعمه آفت جذب طعمه می شود. با ترکیب کردن آن با سم آفت از بین می رود. پروتئین هیدرولیزات یا نمک های آمونیاک به نسبت ۳% را با حشره کشهایی مانند مالاتیون ،دیمتوات ، دلتامترین یا اسپینوساد به نسبت ۲ در هزار مخلوط می کنند. محلول را بصورت یک ردیف از هر ۲ یا ۳ ردیف درخت در باغ توسط سم پاش های با فشار بالا به تنه و شاخه ها می پاشند. در این روش، هر دو جنس نر و ماده کنترل می شوند. تعداد دفعات سمپاشی در هر منطقه بستگی به جمعیت آفت دارد. درصورت نیاز با نظر کارشناس، سم پاشی تکرارشود. میزان تراکم آفت در ابتدای فصل با نمونه برداری و ردیابی آفت مشخص می گردد.از مزایای روش مبارزه شیمیایی از بین بردن آفات دیگر نیز می باشد.

تله چسب زرد مگس زیتون

فروش عمده سم مگس زیتون در قزوین

سم مگس زیتون درواقع ترکیب پروتئین هیدرولیزات با سم ملاتیون یا دیمتوات یا دلتامترین یا اسپینوساد می باشد. ترکیبی از جلب کننده و حشره کش است. ایسم مگس زیتون بصورت محلول روی درختان پاشیده می شود. میزان مصرف سم مگس زیتون بسته به تراکم آفت می باشد. پیشنهاد می شود برای خرید سم مگس زیتون با شماره های درج شده تماس حاصل فرمایید. تا در کوتاه ترین زمان و پائین ترین هزینه سم مگس زیتون را دریافت نمائید.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
واحد فروش
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09129732636
آدرس کانال: elisakod_ir@
آدرس صفحه: elisakod.ir@
پست الکترونیکی: elisakodir@gmail.com

مطلب پیشنهادی

پروتئین هیدرولیزات بایوران قیمت روز

آمینواسیدهای موجود در پروتئین هیدرولیزات بایوران، موجب افزایش باردهی گیاه می شود که جهت کنترل آفت هایی مانند مگس های میوه می باشد، پروتئین هیدرولیزات بایوران یک محصول پر استفاده و موثر در بین کشاورزان و باغداران می باشد. قیمت آن با توجه به کیفیت، غلظت و بسته بندی آن متغیر می باشد. جهت اطلاع از قیمت و سفارش آن می توانید با ما همراه باشید و به مرکز فروش این محصول پرکاربرد مراجعه کنید و با قیمتی مناسب از ما تحویل بگیرید.

تاپ سم