خانه / کود کشاورزی / کود سفید کشاورزی / صادرات انواع کود کشاورزی نیترات پتاسیم

صادرات انواع کود کشاورزی نیترات پتاسیم

کود کشاورزی نیترات پتاسیم از جمله کودهایی است که در رشد و باردهی محصولات کشاورزی تاثیر فراوانی دارد. این کود علاوه بر مصرف داخلی به دلیل پائین بودن قیمت آن نسبت به بازار جهانی قابلیت صادراتی زیادی دارد. هرچند کیفیت در فروش آن اثر گذار است اما فراوانی آن در قیاس با سایر کشورها و قیمت تمام شده کم مسیر صادراتی آن را هموار می نماید.

مرکز خرید کود کشاورزی نیترات پتاسیم مشهد

کود کشاورزی نیترات پتاسیم کود کاملا محلول در آب است که در کنار استفاده به صورت محلول پاشی و آبیاری، به صورت ترکیب با خاک هم به کار برده میشود؛ زیرا در خاک هم به راحتی حل میشود. نیترات پتاسیم کودی است که از ترکیب عنصر پتاسیم با ازت ساخته شده تا در تمام مراحل رشد گیاهان برای افزایش بهره وری در مزرعه به خوبی استفاده گردد. اکنون با تامین این کودهای شیمیایی برای مزارع صیفی جات و سبزیجات، سیب زمینی و نیشکر و باغات پسته و انواع میوه ها، کشاورزان و باغداران محصولات و میوه ها  باکیفیت  تری برداشت کرده و عملکرد مطلوبی را نشان میدهند. به همین دلیل فروش کود کشاورزی نیترات پتاسیم  بسیار بالا میباشد.

مزایای مهم کود کشاورزی نیترات پتاسیم

کود کشاورزی نیترات پتاسیم کود شیمیایی است که از  13 درصد ازت به فرم نیترات و  38درصد پتاسیم تشکیل شده است. انتخاب نیترات و پتاسیم در ترکیب این کود به سبب مزیت هایی است که  این دو عنصر  برای گیاهان رقم میزنند، میباشد، لذا در ذیل به آنها اشاره خواهیم نمود.

خرید کود شیمیایی نیترات پتاسیم

*نیترات سبب افزایش جذب کلسیم، منیزیم و  فسفاتها میشود؛ کلسیم در دیواره سلولی گیاهان قرار گرفته و سبب استحکام آنان میشود تا در مقابل بیماریهای فیزیولوژیکی مقاوم باشند. همچنین سبب افزایش کیفیت و تردی میوه میگردد. علاوه بر این موارد،  مدت نگهداری میوه در انبار نیز، بیشتر میشود. البته قابل ذکر است  کلسیم در تقسیمات سلولی گیاه نیز نقش دارد. منیزیم باتوجه به اینکه در ساختار کلروفیل شرکت میکند به تنفس سلولی کمک مینماید. این عنصر همچنین در ساخت روغن، هیدروکربنها و مواد قندی  گیاه اهمیت دارد و در کنار چنین نقشهایی در انتقال فسفر به دانه گیاهان هم نقش بازی میکند.  فسفر نیز  برای رشد حداکثری و تکثیر آن ضروری است و در فتوسنتز گیاه نیز اهمیت دارد.  بدین ترتیب خود نیترات کود کشاورزی نیترات پتاسیم با افزایش جذب این عناصر  در بهبود  گلدهی و میوه دهی گیاهان نقش بازی میکند. 

*در کنار این مزیت، ازت به علت شرکت در ساختار پروتئین سبب افزایش ساخت پروتئین در گیاهان میگردد؛ بدین ترتیب رشد رویشی  در گیاهان و رشد برگ و سبزینه افزایش می یابد،  همچنین میوه دهی نیز افزایش پیدا میکند.  به همراه این افزایش رشد و میوه دهی، پر آب شدن و ترد شدن سلولها نیز اتفاق می افتد که سبب شاداب شدن برگها و میوه ها خواهند شد. 

فروش کود شیمیایی نیترات پتاسیم

*در کنار ازت، پتاسیم نیز در این کود حضور دارد؛ پتاسیم در سوخت و ساز ازت و هیدروکربنها نقش دارد، بدین ترتیب پروتئین سازی افزایش می یابد. همچنین پتاسیم برای تنظیم باز و بسته شدن روزنه های برگ اهمیت دارد. *پتاسیم نیز مانند کلسیم، سبب استحکام دیواره سلولی شده، در نتیجه مدت زمان انبارداری میوه ها میتواند افزایش یابد.

* این عنصر با تاثیری که در تغلیظ شدن شیره سلولی گیاه دارد، به مقاومت گیاه در برابر بیماریهای قارچی  و سرمازدگی کمک مینماید. 

*کیفیت میوه ها با حضور پتاسیم به علت تاثیری که در جذب املاح دیگر دارد، افزایش مییابد. همچنین میوه ها خوش طعم تر و خوشرنگ تر  نیز میشوند.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
واحد فروش
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09129732636
آدرس کانال: elisakod_ir@
آدرس صفحه: elisakod.ir@
پست الکترونیکی: elisakodir@gmail.com

مطلب پیشنهادی

قیمت گوگرد معدنی زرکوه و خرید عمده

سومین ماده مغذی موجود در خاک که به مقدار محدود یافت می شود و برای رشد گیاهان و تقریبا تمامی محصولات کشاورزی و باغداری لازم و ضروری است عنصر گوگرد است. گوگرد معدنی زرکوه یکی از کودهای با کیفیت و شناخته شده است که در بین کشاورزان و باغداران محبوبیت بالایی دارد. قیمت گوگرد معدنی زرکوه در مقایسه با کارایی بسیار زیادی که دارد بسیار به صرفه می باشد.

تاپ سم