خرید کود سولوپتاس (سولفات پتاسیم) ارزان قیمت با کیفیت تضمینی

خرید کود سولوپتاس به منظور افزایش کیفیت محصولات کشاورزی توسط کشاورزان انجام می گیرد. نقش این کود کمک به افزایش تولیدات محصولات و جبران کمبود غذایی آن ها است.

کود سولفات پتاسیم چیست؟

کود سولفات پتاسیم که سولوپتاس به عنوان نام تجاری آن می باشد. جامد سفید رنگی است. که درصد بالایی از دو عنصر با ارزش پتاسیم و گوگرد را دارا می باشد. بنابراین عمده ترین علت خرید کود سولوپتاس، افزایش رشد و کیفیت محصولات کشاورزی می باشد. و تجربه عملکرد این کود در بین کشاورزان اثبات شده است.

سولفات پتاسیم در صنایع مختلفی کاربرد دارد. ولی بیشترین کاربرد آن به عنوان کود کشاورزی می باشد. و از این نظر خواهان بسیاری دارد. بنابراین افزایش تولید و پیشرفت کارخانه های تولید کود سولفات پتاسیم در کشور را شاهد می باشیم.

خرید کود سولوپتاس یکی از هوشمندانه ترین انتخاب در بین کود ها می باشد. زیرا این کود کاربرد ها و مزایای بسیاری دارد. اما از بی ضرر ترین کود های ارگانیک در بین کود های کشاورزی می باشد. این کود معدنی به عنوان یک منبع تغذیه ای مناسب جهت تامین کمبود های غذایی گیاهان و درختان جهت افزایش رشد آن ها می باشد.

با خرید کود سولوپتاس امکان تامین همزمان پتاسیم و گوگرد مورد نیاز گیاهان و محصولات فراهم می شود. و در واقع یک کود چند کاربردی و بسیار موثر با قابلیت تامین آمینو اسیدها، کربوهیدرات ها و عناصر مغذی برای محصولات خود دارید.

کود سولفات پتاسیم ترکیبی از آنیون های سولفات و کاتیون های پتاسیم می باشد. که با توجه به این ساختار منحصر به فرد سرعت فتوسنتز و جذب مواد غذایی ضروری جهت رشد بهینه توسط گیاهان افزایش پیدا می کند. همچنین با خرید و مصرف کود سولوپتاس جذب این مواد از طریق ریشه و ساقه ها بهتر انجام می گیرد.

کود سولفات پتاسیم

خرید کود سولفات پتاسیم

کود سولفات پتاسیم در سه نوع پودری، گرانوله و مایع تولید و در بازار کشاورزی عرضه می شوند. نحوه مصرف و کاربرد هر یک از این دو نوع متفاوت می باشد. که در ادامه به توضیح هر یک می پردازیم.

خرید کود سولوپتاس که یک کود شیمیایی با حلالیت بسیار بالا می باشد. از طریق مراکز توزیع و نمایندگی های کارخانه تولیدی آن انجام می گیرد. درصد محلول پذیری این کود در آب 100 درصد می باشد. بنابراین بهترین روش مصرف آن به صورت محلول پاشی می باشد. زیرا در این حالت رسوب کمتری باقی می گذارد. و میزان هدر رفت آن کمتر است.

کود سولفات پتاسیم یک کود با درصد کلر بسیار پایین می باشد. و کیفیت کود سولفات پتاسیم را با توجه به درصد کلر آن و میزان حلالیت پذیری آن می سنجند. بنابراین هنگام خرید کود سولوپتاس باید به این ویژگی دقت شود. تا خریدی با کیفیت و مقرون به صرفه داشت.

این کود پتاسه با فرمول شیمیایی K2SO4 که کودی حاوی مقدار زیادی مواد مغذی می باشد. که محصولات کشاورزی را تقویت می کند. و رشد آن ها را به شکلی طبیعی افزایش می دهد.

کود سولفات پتاسیم برای هر نوع زمینی با خاصیت اسیدی و قلیایی مناسب می باشد. اما برای زمین های با درصد قلیایی بالا بسیار کاربردی تر می باشد. زیرا با کاهش PH خاک و کنترل اسیدیته خاک امکان جذب پتاسیم توسط گیاهان و درختان را افزایش می دهد. و در نتیجه کمک به بهبود و افزایش رشد محصولات را موجب می شود.

خرید سولوپتاس

خرید کود سولوپتاس و مصرف آن در زمین های کشاورزی علاوه بر اینکه موجب افزایش باروری و رشد گیاهان و محصولات می شود. مقاومت مبارزه محصولات در برابر آفات و بیماری ها را افزایش می دهد. همچنین امکان رشد آن ها را در شرایط نامطلوب منطقه ای و تغییر آب و هوایی فراهم می کند.

مصرف کود سولفات پتاسیم در گیاهان فعال شدن آنزیم ها را به دنبال دارد. به گونه ای که پس از مصرف آن آنزیم های رشد گیاه فعال شده و افزایش رشد و کیفیت محصولات را موجب می شود. همچنین پس از مصرف آن آنزیم های جذب پروتئین نیز فعال می شوند. به همین علت از آن به عنوان یک کود مکمل غذایی یاد می شود.

انواع مختلفی از کود سولوپتاس با برند های مختلفی در بازار موجود می باشد. جهت سفارش و خرید عمده کود سولفات پتاسیم با کیفیت تضمینی با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید.

خرید کود پتاسیم

مقدار مصرف کود سولفات پتاسیم

طبق آزمایشات انجام شده مصرف این کود برای محصولاتی چون درختان گردو، سیب، پسته، مرکبات و صیفی جاتی چون گوجه فرنگی، کاهو کرفس و زیتون و برنج بسیار موثر می باشد. مقدار مصرف کود سولفات پتاسیم با توجه به نوع محصول متفاوت می باشد.

همچنین این کود در محصولاتی چون گندم، ذرت، یونجه و بادام نیز استفاده می شود. جهت بازدهی مطلوب بهتر است. از این کود قبل از کاشت محصول یا در مراحل اولیه رشد محصول استفاده شود.

پس از مصرف کود سولفات پتاسیم کمتر از 80 درصد پتاسیم در مرحله قبل از گلدهی جذب درختان میوه می شود. و 100 درصد پتاسیم موجود در این کود پس از 4 هفته بعد از گلدهی جهت تاثیر در باردهی با کیفیت محصولات جذب درختان می شود.

به طور کلی مقدار مصرف کود سولفات پتاسیم پودری به ازای هر درخت صد و پنجاه گرم کود می باشد. و به طور میانگین مقدار مصرف کود سولفات پتاسیم گرانوله برای هر درخت 120 گرم کود سولفات پتاسیم در یک لیتر آب حل می شود. و به صورت محلول پاشی استفاده می شود.

این مقدار برای برخی از محصولات بسیار متفاوت می باشد برای مثال درختان پسته که اکثرا در مناطقی با خاک های شور کاشت می شوند. نیاز به مقدار زیادی پتاسیم جهت رشد بهینه دارند. مقدار کود سولفات پتاسیم برای درختان پسته به ازای هر درخت تا 1000 گرم مورد نیاز می باشد.

مقدار دقیق مصرف کود سولفات پتاسیم به عواملی چون نوع خاک، نوع محصول و شرایط رشد محصول بستگی دارد. که برای اطلاع از آن باید با کارشناس مربوطه مشورت شود و سپس اقدام به مصرف آن نمود. تا نتیجه دلخواه را کسب کرد.

بیشتر بخوانیم  کود سولفات پتاسیم یا سولوپتاس | خرید عمده | قیمت | فروش

مصرف سولفات پتاسیم

زمان مصرف کود سولوپتاس

بهترین زمان مصرف کود سولفات پتاسیم قبل از شروع کشت محصولات کشاورزی می باشد. تا از این طریق خاک و محیط جهت رشد بهینه محصول آماده گردد. و پس از کشت محصول ریشه گیاه در شرایط مطلوب شروع به رشد نماید. همچنین می توان همزمان با کشت محصولات از کود سولفات پتاسیم استفاده کرد.

زیرا بیشترین جذب پتاسیم عنصری که جهت رشد محصولات و گیاهان بسیار ضروری می باشد. در مراحل آغازین رشد ریشه ها و دانه ها انجام می گیرد. و بدین روش رشد بهتر و بهینه تری از محصولات خود را مشاهده خواهید کرد.

محل کوددهی نباید خیلی دور از ریشه ها باشد. زیرا در این صورت اثر پذیری پایینی را موجب می شود. همچنین نباید خیلی نزدیک به ریشه ها باشد. زیرا در این صورت مانع از رشد اصولی و با کیفیت گیاهان می شود.

روش مصرف

معمولا در زمین های کشاورزی با مساحت بزرگ از کود سولفات پتاسیم پودری استفاده می کنند. روش استفاده از کود سولفات پتاسیم پودری به این صورت می باشد. که کود را قبل از آغاز شخم زدن زمین کشاورزی بر روی سطح زمین می پاشند. و سپس شروع به شخم زدن می کنند. این عمل موجب می شود. کود سولوپتاس در همه لایه های خاک نفوذ کند. و جذب آن توسط ریشه ها آسان تر می گردد.

روش مصرف کود سولفات پتاسیم گرانوله نیز بدین طریق می باشد. که مقدار مورد نظر از کود را در مقدار مشخصی از آب حل می کنند. و سپس به صورت محلول پاشی به ریشه، ساقه ها و برگ گیاهان و درختان اسپری می کنند.

همچنین روش دیگر مصرف کود سولفات پتاسیم به صورت چالکود می باشد. این روش مصرف در کود سولفات پتاسیم پودری کاربرد دارد. در این روش چاله های نزدیک ریشه درختان یا دانه های تازه کاشت شده. حفاری می شود. محل حفاری چاله ها در نحوه عملکر کود بسیار موثر است.

این چاله ها نباید خیلی نزدیک به ریشه ها و دانه ها باشد. و نباید خیلی دور از آن ها حفاری شود. اصول درست حفاری چاله ها در روش چالکود استفاده از کود سولفات پتاسیم باید توسط کارشناسان این حوزه آموزش داده شود. و انجام گیرد.

مناسب ترین زمان خرید کود سولوپتاس و استفاده از آن در درختان در اوایل فصل بهار بعد از شکوفه دهی و قبل از شروع باروری و رشد میوه ها می باشد. زیرا در این زمان با افزایش پتاسیم در درختان باروری آن ها با میوه هایی با رشد بسیار با کیفیت و طعم و رنگ بی نظیر را موجب می شود.

کود سولوپتاس برای درختان

کود سولفات پتاسیم دارای درصد کلر بسیار پایینی می باشد. و فلزات سنگین و عنصر نیتروژن در ترکیبات آن موجود نمی باشد.  قابلیت انحلال بالایی در آب دارد. بنابراین کودی بسیار ایده آل جهت افزایش رشد و کیفیت محصولات زراعی می باشد.

کود سولفات پتاسیم در درختان میوه تاثیر بسیار زیادی دارد. این کود برای مرکبات افزایش کیفیت ثمردهی میوه ها را به دنبال دارد. به گونه ای که با تامین مقدار مطلوبی پتاسیم موجب حجم دهی و خوش فرم شدن میوه ها می شود. همچنین موجب خوش رنگ  و خوش طعم شدن میوه های درختان می شود.

علاوه بر تامین پتاسیم مورد نیاز محصولات مواد مغذی دیگری مانند فسفر، کلیسیم، آهن و منیزیم را نیز تامین می کند. و سرعت جذب آن ها را افزایش می دهد. همچنین با فعال سازی آنزیم های جذب پروتئین موجب تشکیل پروتئین در میوه ها و نابودی بیماری های قارچی در درختان می شود. و همچنین انتقال مواد مغذی را از ریشه به اندام های هوایی بهبود می بخشد.

درختان پسته جهت رشد و باروری نیاز به مقدار زیادی پتاسیم دارند. در واقع درختان پسته به وسیله عنصر پتاسیم قادر به رشد و ادامه حیات هستند. اما گاهی پتاسیم در آن ها افت می کند. در این شرایط نیاز به خرید کود سولوپتاس جهت جبران این کمبود می باشد.

از نشانه های کمبود پتاسیم در درخت پسته سوختن حاشیه برگ های آن ها می باشد. اما جهت اطمینان بیشتر باید آزمایشات مربوط به آن توسط کارشناسان صورت گیرد. و سپس اقدام به استفاده از کود مورد نیاز نمود.

به طور کلی جهت افزایش کیفیت محصولات درخت پسته و حجیم تر شدن مغز آن ها و کاهش پوکی آن ها هیچ کودی مانند کود سولوپتاس تاثیرگذار نیست. در واقع کود سولفات پتاسیم را می توان کود سولفات پتاسیم پسته نامید.

کود سولوپتاس

قیمت کود سولفات پتاسیم

قیمت کود سولفات پتاسیم با توجه به نوع آن و برند تولیدی آن در بازار کشاورزی متفاوت می باشد. عملکرد هر سه نوع سولفات پتاسیم پودری، گرانوله و مایع یکسان می باشد. اما تفاوت هایی با هم دارند.  کود سولفات پتاسیم  گرانوله انحلال پذیری نسبتا کمتری از کود سولفات پتاسیم پودری دارد. بنابراین در برابر آبشویی هدر رفت کمتری دارد.

به همین علت بهترین روش مصرف کود سولفات پتاسیم گرانوله به صورت محلول پاشی می باشد. کود سولفات آمونیوم پودری درصد خلوص نزدیک به 100 دارد. همچنین درصد کلراید بسیار اندکی دارد. بنابراین مصرف آن هیچگونه آسیبی به مصولات کشاورزی وارد نمی کند. سولفات پتاسیم مایع روش مصرف نسبتا راحت تری نسبت به دو نوع دیگر خود دارد.

با خرید و مصرف کود سولوپتاس 50 آنزیم همزمان جهت افزایش و بهبود رشد گیاهان و درختان فعال می شود. به همین علت این کود قدرتی بیشتر از دیگر کود ها در بهبود کیفیت رشد محصولات زراعی دارد. خرید این کود از نظر اقتصادی برای کشاورزان بسیار مقرون به صرفه است. زیرا اکثر مشکلات محصولات کشاورزان به وسیله مصرف این کود در کمترین زمان رفع می شود.

جهت خرید کود سولفات پتاسیم با کیفیت و به صورت عمده با قیمتی ارزان تر در کمترین زمان ممکن از طریق فروشگاه اینترنتی ما با کارشناسان تماس حاصل نمایید.

مزایای کود سولوپتاس

همانطور که قبلا اشاره شد. کود سولفات پتاسیم در سه نوع گرانوله، پودری و مایع تهیه و تولید می شود. به طور کلی هر سه نوع این کود کاربرد یکسانی دارند. اما نحوه تولید و ساختار آن ها با یکدیگر متفاوت می باشد. و نحوه مصرف آن ها نیز متفاوت می باشد.

بسته به نوع محصولات زراعی با توجه به نظر کارشناسان مربوطه نوع کود سولفات پتاسیم جهت مصرف انتخاب و خریداری می شود. کود سولفات پتاسیم گرانوله امکان ماندگاری بالایی در خاک دارد. و زمان تمدید دوره مصرف آن طولانی می باشد. و همچنین کود سولفات پتاسیم پودری درصد خلوص بالایی دارد.

بیشتر بخوانیم  سولفات پتاسیم کود کشاورزی | بهترین منبع تامین پتاسیم و گوگرد گیاهان

تفاوت عمده انواع کودهای سولفات پتاسیم شکل ظاهری آن ها می باشد. که سولفات پتاسیم گرانول بلور های درشت تری نسبت به سولفات پتاسیم پودری دارد. و سولفات پتاسیم مایع هم به صورت محلول تولید و عرضه می شود.

از مهم ترین مزایای کود سولفات پتاسیم کاهش و کنترل خاصیت قلیایی خاک می باشد. بنابراین مصرف آن در خاک های اکثر مناطق ایران که درصد قلیایی بالایی دارند. مناسب می باشد. و بستر رشد محصولات در محیطی مطلوب را فراهم می کند.

همچنین این کود با تامین مواد مغذی مورد نیاز محصولات جهت رشد بهینه، امکان رشد گیاهان حتی در دماهای بسیار پایین و مناطق کم آب را فراهم می کند.کود سولفات پتاسیم امکان حیات بیشتر را برای درختان کهنسال که مقاوت کمتری در برابر سرما دارند. و در حال ضعیف شدن هستند. بیشتر می کند.

با توجه به موارد ذکر شده. همه محصولات کشاورزی جهت رسیدن به حداکثر پتانسیل رشد خود به کود سولفات پتاسیم نیاز دارند. کود سولفات پتاسیم تولیدی شرکت پتروپالیز کیمیا با درجه حلالیت بالا و درصد کلر زیر 0/25 درصد بهترین و با کیفیت ترین کود سولفات پتاسیم موجود در بازار می باشد.

مزایای کود سولوپتاس

مزایای مصرف کود سولفات پتاسیم:

 • موجب افزایش رشد و کیفیت محصولات می شود.
 • آنزیم های رشد و جذب مواد مغذی را فعال می کند.
 • مواد قندی و ویتامین های مورد نیاز را در سلول های گیاهی را افزایش می دهد.
 • مقاومت گیاه در برابر آفات و بیماری ها را افزایش می دهد.
 • مقاومت ریشه و ساقه درختان را در برابر سرما افزایش می دهد.
 • رشد گیاهان در خاک های آهکی و سرمای شدید را ممکن می کند.
 • برای محصولات و درختان میوه حساس به کلر بسیار مناسب است.
 • موجب رنگدهی بیشتر میوه ها و طعم دهی بهتر آن ها می شود.
 • مشکل پوسیدگی درختان و ضعیف شدن ریشه آن ها رفع می کند.
 • کاهش خاصیت قلیایی خاک و کنترل میزان اسیدیته آن را موجب می شود.
 • افزایش جذب آهن، مواد مغذی و از همه مهم تر پتاسیم را موجب می شود.
 • دو عنصر مهم پتاسیم و گوگرد را برای گیاهان و محصولات تامین می کند.
 • ریشه گیاهان و درختان را جهت جذب بهتر و بیشتر مواد مغذی تقویت می کند.

تولید کود سولوپتاس

خرید کود سولوپتاس برای خاک مناطقی که فاقد منابع کافی مواد مغذی هستند. انجام می شود. این کود عملکرد رشد و کیفیت محصولات این مناطق را با تامین حداکثری مواد مغذی بهبود می دهد. همچنین بهبود شرایط خاک و آمادگی آن برای امکان رشد دهی محصولات را منجر می شود.

پتاسیم به عنوان یکی از عنصرهای موجود در پوسته زمین به راحتی در طبیعت در دسترس می باشد. اما فقط به صورت نمک معدنی یافت می شود. و شکل خالص آن جهت مصرف در کشاورزی در طبیعت یافت نمی شود. بنابراین نیاز به انجام پردازش و فرآیند هایی در کارخانه های تولیدی می باشد. تا به کود مورد مصرف تبدیل شود.

امروزه نحوه تولید کود سولفات پتاسیم با روشی نوین انجام می گیرد. به این صورت که تعدادی از مواد معدنی طبیعی حاوی پتاسیم را با مقدار معینی محلول آب و نمک ترکیب می کنند. تا ساختار آن دستکاری شود. و ناخالصی های آن حذف گردد. و به این ترتیب طی یک واکنش گرمازا و یک واکنش گرماگیر کود سولفات پتاسیم مورد نظر به شکل سفید گرانوله یا پودری تولید می شود.

البته روش تولید این کود در نقاط مختلف جهان متفاوت می باشد. و در حال یافتن روشی برای افزایش افزایش اثر پذیری این کود و حذف کامل کلر موجود در آن می باشند. ولی در حال حاضر روش ذکر شده. بهترین روش تولید کود سولفات پتاسیم با کیفیت با امکان حلالیت بالا و درصد کلر بسیار پایین می باشد.

درصد کلر بالا در کود های پتاسه موجب افزایش شوری خاک می شود. که با توجه به درصد بالای قلیایی خاک های مناطق ایران این امر برای مصارف زمین های کشاورزی ایران مناسب نمی باشد. همچنین در توانایی جذب آب توسط گیاهان اختلال ایجاد می کند.

خواص کود سولفات پتاسیم

کود سولفات پتاسیم در گیاهان و محصولات کشاورزی کاربرد چندگانه دارد. به این صورت که مصرف این کود موجب فعال شدن:

 • واکنش های آنزیمی
 • عمل سنتز پروتئین ها
 • تولید نشاسته و قند مصرفی مورد نیاز
 • تنظیم جریان آب و تامین آن در سلول ها و برگ گیاهان

می شود. اغلب خاک های کشاورزی غلظت پتاسیم پایینی دارند. بنابراین خرید و مصرف کود سولوپتاس یکی از کود های ضروری برای کشاورزان جهت مصرف در زمین های کشاورزی می باشد.

اکثر کود های پتاسه مقدار پتاسیم مورد نیاز گیاهان و درختان را تامین می کنند. اما تفاوت این کود با دیگر کود های پتاسه درصد گوگرد موجود در آن می باشد. که امکان تامین همزمان گوگرد و پتاسیم مصرفی محصولات را فراهم می کند. همچنین کود های پتاسه درصد کلر بالایی دارند. که این مورد نه تنها رشد محصولات را افزایش نمی دهد. بلکه در بسیاری از محصولات ویژه مانند سیب زمینی، برخی سبزیجات، درختان مرکبات، گردو و بادام و … موجب سوختگی و خشکیدگی آن ها می شود.

بنابراین یکی دیگر از برتری های کود سولفات پتاسیم نسبت به دیگر کود های پتاسه درصد پایین کلر آن می باشد. اکثریت کودهای پتاسه درصد حلال پذیری پایینی دارند. و امکان استفاده از آن ها به صورت محلول پاشی نیست. این در حالی است که به علت درصد بالای حلال پذیری کود سولفات پتاسیم در آب می توان از این کود به صورت محلول پاشی استفاده کرد.

کود سولفات پتاسیم به صورت یک یون آزاد می شود. و در تمام بخش های گیاه و درختان از جمله ریشه، ساقه ها، برگ ها و… حرکت می کند. بنابراین تاثیر آن در همه بخش های محصولات قابل مشاهده است. این کود رشد سیستم ریشه و رشد توده سبز گیاهان را تحریک می کند.

مصرف انواع کود پتاسه در کشاورزی

کودهای پتاسه، یکی از انواع کودهای اصلی در کشاورزی هستند. که جهت بهبود رشد و توسعه گیاهان و افزایش عملکرد محصولات، استفاده می شوند. در ادامه، به بررسی مصرف انواع کودهای پتاسه در کشاورزی پرداخته می شود:

 1. سولفات پتاسیم: این کود، حاوی پتاسیم و سولفات است. و به عنوان یکی از کودهای اصلی در کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد. میزان استفاده از این کود به میزان پتاسیم مورد نیاز گیاه و خاک مورد استفاده، تعیین می شود.
 2. نیترات پتاسیم: این کود، حاوی پتاسیم و نیتروژن است. و می تواند به گیاهان در فصل رشد، کمک کند. در مواردی که گیاهان نیاز به پتاسیم دارند. و در عین حال به نیتروژن نیز نیاز دارند، می توان از این نوع کود استفاده کرد.
 3. کلرید پتاسیم: این کود، حاوی پتاسیم و کلر است. و می تواند به گیاهان در شرایط آب و هوایی گرم و خشک، کمک کند. با این حال، باید در استفاده از این کود، احتیاط و توجه به میزان مناسب آن داشته باشیم، زیرا مصرف بیش از حد کلرید پتاسیم ممکن است به گیاهان آسیب بزند.
 4. فسفات آهن و پتاسیم: این کود، حاوی پتاسیم، فسفر و آهن است. و می تواند به گیاهان در شرایطی که نیاز به پتاسیم و فسفر دارند، کمک کند. این کود همچنین می تواند به گیاهان در مقابل بیماری ها و آفات، مقاومت بخشد.
بیشتر بخوانیم  فروش ویژه کود نیترات پتاسیم گرانوله

در مجموع، استفاده از کودهای پتاسه در کشاورزی، می تواند به بهبود رشد و توسعه گیاهان کمک کند و عملکرد محصولات را افزایش دهد.

کود سولفات پتاسیم پودری

کود سولفات پتاسیم پودری، یک نوع کود شیمیایی است. که حاوی پتاسیم و سولفات می‌باشد. این کود می‌تواند برای بهبود کیفیت و عملکرد محصولات زراعی و باغی استفاده شود. محتوای کود سولفات پتاسیم پودری شامل مقادیر زیر است:

حداقل ۵۲ درصد اکسید پتاسیم (K2O)
حداقل ۱۸ درصد گوگرد (SO3)

مزیت استفاده از کود سولفات پتاسیم پودری این است که پتاسیم و گوگرد دو عنصر مهم برای توسعه و رشد و تقویت گیاه هستند. پتاسیم به عنوان یک عنصر غذایی مهم برای گیاهان در فرایندهای مختلفی از جمله تنظیم فشار اسمزی، تولید گل و میوه و مقاومت در برابر شرایط نامساعد محیطی نقش دارد.

همچنین، گوگرد به عنوان یک عنصر ضروری برای گیاه، در فرایند رشد و تولید کلروفیل نقش دارد. این کود به دلیل داشتن تاثیر بر رشد و توسعه گیاهان، تعداد زیادی از مزارع و باغ ها از آن استفاده می کنند.

سولفات پتاسیم در حالت پودری تولید می شود. و حاوی بین 50 تا 52 درصد پتاسیم و 18 تا 20 درصد گوگرد است. این کود برای افزایش حجم تولید، کیفیت محصول و تقویت گیاه در شرایط کم آبی، زمین هایی که شوری بالایی دارند. و یا در شرایط آب و هوایی گرم و خشک مفید است.

مزایای استفاده از کود سولفات پتاسیم شامل افزایش مقاومت در برابر آفات و بیماری ها، بهبود عملکرد ریشه و رشد گیاه، افزایش مقاومت در برابر تنش های مختلف مانند کم آبی و بالابردن سطح مقاومت در برابر سرما می باشد. با این حال، استفاده از کود سولفات پتاسیم باید با احتیاط انجام شود. و به میزان مناسبی برای جلوگیری از احتمال سمیت برای گیاهان استفاده شود.

کود سولفات پتاسیم گرانوله

کود سولفات پتاسیم یکی از نوعی کودهای شیمیایی است. که حاوی پتاسیم و سولفات است. این کود به عنوان یک منبع قابل توجه برای پتاسیم برای گیاهان استفاده می شود. پتاسیم به عنوان یک عنصر مهم برای رشد گیاهان و تولید محصولات مورد استفاده قرار می گیرد.

کود سولفات پتاسیم گرانوله نوع دیگری از کود سولفات پتاسیم است. که در قالب گرانوله های کوچک با قابلیت حل شدن در آب تولید می شود. این کود حاوی پتاسیم و سولفات است. و به عنوان منبعی موثر برای پتاسیم برای گیاهان شناخته شده است.

این نوع کود، به دلیل داشتن شکل گرانوله ای، راحت تر قابل اندازه گیری و استفاده است. و همچنین در فرآیند کشت و کار نیز مزایایی دارد. به عنوان مثال، این کود به دلیل داشتن شکل گرانوله ای، به راحتی در زمین پخش می شود. و از افتادن خاک روی برگ ها و یا بسترهای زمینی جلوگیری می کند.

محتوای کود سولفات پتاسیم گرانوله حاوی بین 50 تا 52 درصد پتاسیم و 18 تا 20 درصد گوگرد است. این کود به عنوان یک منبع قابل توجه برای پتاسیم برای گیاهان استفاده می شود. و می تواند بهبود عملکرد ریشه، افزایش مقاومت در برابر تنش های مختلف و بهبود کیفیت و حجم محصول را فراهم کند.

با این حال، برای جلوگیری از سمیت گیاهان، استفاده از کود سولفات پتاسیم گرانوله باید به میزان مناسب و با دقت انجام شود. به طور کلی، کود سولفات پتاسیم گرانوله یکی از منابع غنی برای پتاسیم برای گیاهان است و می تواند بهبود عملکرد گیاهان، افزایش مقاومت آنها در برابر تنش های مختلف و افزایش تولید محصولات کشاورزی را فراهم کند.

کود سولفات پتاسیم مایع

کود سولفات پتاسیم مایع، حاوی پتاسیم و سولفات است. و به عنوان یکی از کودهای مورد استفاده در باغ ها، گلخانه ها و مزارع مورد توجه قرار می گیرد. این نوع کود، به صورت مایع عرضه می شود و می توان آن را به آب اضافه کرد. و به گیاهان بخشید تا بتوانند به بهترین نحو از محتوای آن استفاده کنند.

محتوای کود سولفات پتاسیم مایع شامل 30 تا 50 درصد پتاسیم و 15 تا 30 درصد سولفات است. همچنین، این کود حاوی عناصر مورد نیاز دیگری نیز است. که برای رشد و توسعه گیاهان ضروری هستند، از جمله مس، روی، آهن و منگنز.

استفاده از کود سولفات پتاسیم مایع برای رشد و توسعه گیاهان بسیار مفید است. پتاسیم به گیاهان کمک می کند تا سیستم ایمنی و مقاومتشان در برابر تنش های مختلف، از جمله یخبندان، خشکی و بیماری ها، بهبود یابد. همچنین، این کود می تواند به گیاهان کمک کند تا بهترین حالت رشد و توسعه را داشته باشند. و برای تولید محصولات بیشتر، مراحل گلدهی و میوه دهی را بهبود بخشند.

استفاده از کود سولفات پتاسیم مایع، به دلیل شکل مایع آن، بسیار آسان است. و می توان آن را به راحتی با آب مخلوط کرد و به گیاهان اعمال کرد. با این حال، برای استفاده بهینه از این کود باید به دقت روش استفاده و میزان مناسب را رعایت کرد.

همچنین، برای جلوگیری از سمیت به گیاهان، باید به مقادیر پیشنهادی و راهنمایی های تولید کننده رجوع کرد. همچنین، در مواقعی که گیاهان نیاز به مقادیر بیشتری از پتاسیم دارند، می توان از این نوع کود استفاده کرد.

Rate this post

Originally posted 2023-02-14 17:00:32.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما