خرید روغن ولک شیمیایی برای کشاورزی

روغن ولک، به کنترل ازدیاد کنه ها و شته ­ها قبل از فصل بهار و تابستان کمک شایانی میکند. یکی از مزایای این روغن نسبت به سایر آفت کشها، بی­خطر بودن آن میباشد. علت این امر وجود محتویات روغنی غیر سمی در آن است. روغن ولک شیمیایی هیچ تاثیر منفی بر روی پرندگان و سایر حشرات مفید ندارد، هرچند ممکن است برخی گونه­ها ماهی یا زنبور نسبت به آن حساس باشند.

همه­ چیز درباره روغن ولک شیمیایی

یکی از روش­های کنترل و کاهش آسیب آفت­هایی چون کنه، شته، ساس و تخم­های آنها و همچنین  مهار برخی مشکلات درختان میوه، روغن ولک شیمیایی میباشد. این روغن، بدن حشرات و تخم­های آفت های مختلف را می پوشاند، در نتیجه مسیر تنفسی آن­ها را می­بندد. و حتی جلوی پخش شدن هاگ در قارچ­ های آفت محصولات کشاورزی را میگیرد. عرضه روغن ولک شیمیایی بسته به نوع بسته­بندی، درصد خلوص و کیفیت آن متفاوت است. دقت شود که در حین خرید روغن ولک شیمیایی از خریداری روغن­های ارزان و بی کیفیت که گاهاً در بازار عرضه میشود خودداری کنید. و قبل از مصرف روغن خریداری شده، ابتدا آن را در مقیاس کمتری تست کنید.

عرضه­ ی روغن ولک شیمیایی

روغن ولک شیمیایی با کیفیت­هایی متفاوتی عرضه میشود. درجه سولفات این روغن، یکی از ویژگی­های کلیدی در تعیین کیفیت آن میباشد. که هنگام خرید روغن ولک باید به آن دقت شود. برای اسپری کردن روغن ولک در زمستان باید روغن ولک با درصد 65 تا 75 خریداری شود. و در تابستان و فصول گرم سال توصیه به خرید روغن ولک با درصد سولفات 85 تا 95 درصد میباشد. این روغن ترکیب بسیار سبکی دارد و 20 لیتر آن معادل 16 تا 17 کیلوگرم است.

بیشتر بخوانیم  خرید سم لینورون کشاورزی

خرید روغن ولک شیمیایی

میزان مصرف روغن ولک برای دانه­ های کشاورزی و گیاهانی که ساقه نازک دارند. باید از گیاهان آلوده به آفت بسیار کمتر باشد(خلوص 1.5 درصد). پس با توجه به گیاه مد نظر خود از این روغن تهیه کنید. این روغن نباید روی گیاهان حساس که به تازگی ساقه­ یا ریشه­ ی آنها قطع شده استفاده شود. در زمان استفاده از این روغن به دمای هوا و جهت وزش باد دقت کنید. دمای هوا متعادل و جهت وزش باد نباید به سمت شما باشد(در حین اسپره کردن نباید با وزش باد به سمت شما برگردد). برای سم­پاشی درختان میوه با این روغن بهتر است از دستگاه سمپاش استفاده کنید. و ابتدا با آب ولرم محلول آب و روغن را رقیق کرده و سپس در دستگاه سمپاش بریزید. بهترین زمان خرید روغن ولک و استفاده از آن قبل از فصل جوانه زنی درختان و در زمان خواب زمستانی گیاهان است.

مقدار مصرف

با توجه به گیاه هدف که میتواند شامل درختان میوه و گل­ها و.. باشد میزان رقیق کردن روغن ولک متفاوت خواهد بود. میزان مصرف روغن ولک شیمیایی 2 لیتر در 100 لیتر آب میباشد و سم­پاشی گیاهان توسط این روغن باید به گونه­ای باشد که تمام سطح برگ، ساقه و تنه­ ی گیاه پوشانده شود.

Rate this post

Originally posted 2020-12-03 22:53:22.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما